Юрист по сімейним справам

Сім’я – це особливий осередок суспільства, створений шляхом укладання шлюбу. У більшості країн Заходу невід’ємною частиною весілля є підписання шлюбного договору, який визначає обов’язки подружжя, та права під час вирішення сімейних суперечок.
Шлюбний контракт виступає одним із критеріїв благополуччя сімейного життя, тому юристи рекомендують у цьому відношенні подумати про укладення документа заздалегідь, щоб підготувати всі його положення у тій формі, яка задовольнить обох членів подружжя.

Шлюбний договір, юрист в Україні

Головною умовою набрання чинності документом є взаємна згода молодят, яка виражається в їх особистих підписах. Предметом розгляду виступають права на спільне та окремо нажите майно, встановлення чинних обов’язків між партнерами.

Втім, шлюбний договір, адвокат може скласти у будь-який зручний для пари момент. Звичайно ж, настійно рекомендується скористатися послугою перед одруженням, тоді документ набуде чинності безпосередньо після реєстрації шлюбу.

Якщо шлюб укладено перед складанням документа, то угоду необхідно завірити у присутності нотаріуса. Внести зміни до чинного договору або зовсім розірвати його можна за взаємною згодою пари у будь-який час.

Шлюбний договір дозволяє уникнути подальших суперечок та вирішити в ньому:

  • розподіл майна;
  • розірвання шлюбу;
  • режим власності;
  • порядок несення сімейних витрат;
  • виплата аліментів;
  • права та обов’язки подружжя.

Режими користування власністю

Головною перевагою укладання такого документа є встановлення режимів володіння власністю між парою. При цьому виділяють три такі режими: спільний, пайовий і роздільний.

Кожен режим має на увазі володіння тим чи іншим майном однією чи кількома особами. Наприклад, спільне володіння говорить про право власності на майно без визначення приватної частки кожної особи.

Пайова власність передбачає розрахунок для кожного чоловіка певної частини на спільне майно. Роздільне право власності визначає право розпоряджатися майном у однособовому порядку. Інакше висловлюючись, доходи, і навіть майно, нажите особою до шлюбу чи протягом спільного життя, належить індивідуально одному з подружжя.

Договір може бути визнаним недійсним, якщо подружжя за його положеннями отримує невигідне матеріальне становище. Наприклад, при розлученні чоловік отримує будинок, машину та дачу, а дружина лише однокімнатну квартиру.

Сімейний юрист допоможе швидко і якісно розробити шлюбний контракт, який цілком задовольнятиме подружжя, і надати консультацію з питань, що стосуються сімейного права.